најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
18/09/2014 05:41:02 | Активни огласи: 626 | Вчерашни: 135 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (72)
Администрација (65)
Угостителство (65)
Продажба и Маркетинг (51)
Информатичка технологија (47)
Услуги (43)
Образование и наука (36)
Производство (34)
Медицина (33)
Градежништво и Архитектура (23)
Трговија (22)
Финансии и банкарство (10)
Шпедиција и транспорт (10)
Комунална (9)
Текстилна (9)
Електроника и Телекомуникации (8)
Безбедност и заштита при работа (7)
Прехранбена (7)
Сметководство (7)
Фармација (7)
Уметност и Култура (5)
Хотелиерство (5)
Машинство (4)
Геодезија (3)
Медиуми (3)
Металургија (3)
Осигурување (3)
Право (3)
Стоматологија (3)
Убавина и здравје (3)
Автомобилска (2)
Дистрибуција (2)
Дрвна (2)
Економија (2)
Графичка (1)
Е-комерц (1)
Енергетика (1)
Земјоделство (1)
Издаваштво (1)
Консалтинг,тренинг и човечки ресурси (1)
Менаџмент (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Рударство (1)
Туризам (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (66)
Келнер/ка (27)
Работник во производство (22)
Доктор/ка (20)
Угостителски работник (20)
Продавач (17)
Соработник (16)
Козметичарка (14)
Наставник (12)
Хигиеничар (11)
Директор (10)
Референт (10)
Службеник (10)
Готвач (9)
Веб програмер (8)
Возач (8)
Воспитувач (8)
Комерцијалист (8)
Практикант (8)
Програмер (8)
Асистент (7)
Државен инспектор (7)
Општ работник (7)
Проектант (7)
Бравар (6)
Дилер (6)
Информатичари и програмери (6)
Медицинска сестра (6)
Раководител (6)
Финансиски полицаец (6)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Книговодител-Сметководител (5)
Консултант (5)
Монтажер (5)
Неговател/ка (5)
Сметководител (5)
Web developer (4)
Презентер (4)
Стоматолошка сестра (4)
Фармацевтски техничар (4)
Шивач/ки (4)
Агент за осигурување (3)
Административен асистент (3)
Веб дизајнер (3)
Градежен инженер (3)
Градежен работник (3)
Дистрибутер (3)
Колпортер (3)
Комерцијалист за терен (3)
Кувар/ка (3)
Машински инженер (3)
Менаџер (3)
Оператор (3)
Општи работници (3)
Претставник за продажба и маркетинг (3)
Работник (3)
Советник (3)
SENIOR .NET DEVELOPER (2)
Software Developer (2)
Агент за транспорт (2)
Административен работник (2)
Администратор (2)
Водител (2)
Геодетски инженер (2)
Домаќин-економ (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Електроничар (2)
Заварувач (2)
Инженери (2)
ИТ систем Инженер (2)
Лектор (2)
Медицински претставник (2)
Модел (2)
Обезбедувач (2)
Персонал за продажба (2)
Проект менаџер (2)
Работник за обезбедување (2)
Рецепционер (2)
Слаткар (2)
Соработници (2)
Супервизор (2)
Текстилен работник (2)
Техничка секретарка (2)
Фармацевт (2)
.NET DEVELOPER (1)
.Net Software Developer (1)
Aгент за осигурување (1)
Babysitter (1)
Call Centre Representative (1)
Communication and Media Specialist (1)
Development Manager/Software Engineers (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
HR менаџер (1)
IT Specialist (1)
Junior Developer (1)
PR менаџер (1)
Project Assistant (1)
Project Specialist (1)
Python Developer (1)
Quality assurance (1)
Sales & Marketing Coordinator (1)
Sales & Marketing representative (1)
Sales agent (1)
Sales Manager (1)
Section Managers (1)
Senior software developer (1)
Store Manager (1)
Sub-project manager (1)
Web designer (1)
Агенти за продажба (1)
Агроном (1)
Административно-книговодствен работник (1)
Архитект (1)
Асистент за продажба (1)
Бригадир (1)
Брокер (1)
Вешто Лице (1)
Водоинсталатер (1)
Волонтер (1)
Вулканизер (1)
Геодетски техничар (1)
Главен сметководител (1)
Градежен техничар (1)
Гробар (1)
Деловен секретар (1)
Дефектолог (1)
Диспонент (1)
Забен техничар (1)
Инженер (1)
ИТ Менаџер (1)
Јавен обвинител (1)
Касиер/ка (1)
Координатор (1)
Лаборант (1)
логопед (1)
Мајстор пецивар (1)
Маркетинг асистент (1)
Машинобравари (1)
Менаџер за продажба (1)
Месар (1)
Механичар (1)
Музејски водич (1)
Оториноларинголог (1)
Офталмолог (1)
Педагог (1)
Пекар (1)
Помлад организатор (1)
Помошник во кујна (1)
Помошник магационер (1)
Преведувач (1)
Приправник (1)
Професор по германски јазик (1)
Рабоник (1)
Референт за продажба (1)
Рударски инженер (1)
Секретар (1)
Сервисер (1)
Систем администратор (1)
Скараџија (1)
Снимател (1)
Специјалист (1)
Специјалист во осигурување (1)
Специјалист за финансии (1)
Столар (1)
Стручен Соработник (1)
Текстилни работници (1)
Телефонист (1)
Телефонски оператор (1)
Технички раководител (1)
Технолог (1)
Угостителски работници (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Финансиски аналитичар (1)
Финансиски асистент (1)
Фризер/ка (1)
Хаусмајстор (1)
Хостеса (1)
Чувар (1)
Шанкер/ка (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
За да бидеш успешен во работата, биди смел, биди прв, биди различен
-Marchant
 
Најпопуларни Огласи
Референт
Агенција за администрација
(55013 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(23017 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(16615 прегледи)
Референт
Агенција за администрација
(15598 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(12896 прегледи)
Соработник
Агенција за администрација
(11598 прегледи)
PR менаџер
Њу Лук Моделс ДООЕЛ Скопје
(6258 прегледи)
Финансиски полицаец
УПРАВА ЗА ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА
(4932 прегледи)
Претставник за продажба и маркетинг
Стронг Футуре Интернатионал
(4594 прегледи)
Администратор
НЕУРОМЕДИКА
(3574 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 625048
 
КАСТОР КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: КАСТОР КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Сметководство 
Работно Место: Сметководител 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 06/08/2013 
Краен рок за пријавување: 13/08/2013 
Оглас внесен на: 06/08/2013 
Емаил: emilija_castor@yahoo.com 
URL: Нема информации 
Контакт телефон: 078-411-152 
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: Народен фронт 31/11 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - ВСС
- мин. 5 години работно искуство
- лиценца за овластен сметоводител
- работа со MIcrosoft Ofice
- одлични комуникациски и аналитички способности, работа под притисок
 
Број на прегледи: 2091 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
КАСТОР КОНСАЛТИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ

Рабоно место: сметководител

Потребни квалификации

- ВСС
- мин. 5 години работно искуство
- лиценца за овластен сметоводител
- работа со MIcrosoft Ofice
- одлични комуникациски и аналитички способности, работа под притисок

Тел. за контакт: 078-411-152

Е-маил за контакт: emilija_castor@yahoo.com
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
469
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 9337

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
По најавената либерализација на пазарот на електрична енергија, експертите очекуваат фирмите да добијат поевтина струја, но цената што ја плаќаат домаќинствата ќе се зголеми.
Септемвриските трошоци традиционално го доцедуваат и онака полупразниот џеб на граѓаните. Пари за училишни набавки, за облека, за зимница и за дрва, да не заборавиме и сметките и по некое неподмирено задолжување на кредитната картичка. Доволна ли е македонската плата за да се подмират трошоците?
Владата не го соопштува нивото на јавниот долг, но според опозицискиот СДСМ тој изнесува околу 55 проценти од Бруто домашниот производ.
Србија крати плати и пензии, Македонија се движи натаму. Јавниот долг на Србија е 63 отсто, а на Македонија надминува 50 отсто од БДП-то. Белград троши 15 до 20 отсто повеќе од што прибира, Скопје скоро 13 отсто. За плати и пензии Србија троши 11, односно 14 отсто, а Македонија по околу 13 отсто од буџетот.
Со предложениот ребаланс на буџетот се предвидува дека економскиот раст ќе биде поголем од претходно планираните 3,2 отсто, односно дека ќе се движи од 3,5-3,7 отсто. Од друга страна, приходите се кратат за скоро 44 милиони евра.
Истиот ден кога Министерството за финансии се всели во нова барокна зграда, беше соопштено дека задолженоста достигнала рекордни 3,3 милијарди евра, односно дека државниот долг надмина 40 отсто од БДП-то.
Деновиве почна изградбата за нова технолошко-индустриска зона во Струга. Тамошната опозиција е скептична дека зоната воопшто ќе профункционира.
Инвестициите се добродојдени од каде и да се, но за политичко влијание не може да зборуваме за фирми што инвестираат по десетина милиони евра и вработуваат по стотина луѓе.
Владата најавува дека со ребалансот ќе има 17 милиони евра повеќе за автопатот Демир Капија-Смоквица, а во исто време најголемо кратење од 21 милиони евра има кај капиталните расходи. За опозицијата, тоа е небулоза.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата