најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
22/05/2015 02:59:31 | Активни огласи: 631 | Вчерашни: 87 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
- Нема информација (129)
Угостителство (67)
Информатичка технологија (64)
Продажба и Маркетинг (39)
Образование и наука (34)
Градежништво и Архитектура (33)
Трговија (28)
Медицина (25)
Фармација (22)
Шпедиција и транспорт (22)
Услуги (21)
Администрација (16)
Производство (13)
Електроника и Телекомуникации (11)
Убавина и здравје (9)
Автомобилска (8)
Прехранбена (8)
Текстилна (8)
Финансии и банкарство (6)
Безбедност и заштита при работа (5)
Земјоделство (5)
Машинство (4)
Медиуми (4)
Сметководство (4)
Дрвна (3)
Е-комерц (3)
Комунална (3)
Стоматологија (3)
Туризам (3)
Графичка (2)
Енергетика (2)
Издаваштво (2)
Осигурување (2)
Ветерина (1)
Дистрибуција (1)
Економија (1)
Металургија (1)
Невладини организации и Здруженија (1)
Право (1)
Уметност и Култура (1)
Хотелиерство (1)
Човечки ресурси (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (112)
Келнер/ка (25)
Возач (21)
Наставник (21)
Угостителски работник (20)
Продавач (19)
Директор (14)
Доктор/ка (13)
Козметичарка (13)
Фармацевт (11)
Комерцијалист (9)
Медицинска сестра (8)
Програмер (8)
Општ работник (7)
Практикант (7)
Сметководител (7)
.NET DEVELOPER (6)
Агент за продажба и маркетинг (6)
Информатичари и програмери (6)
Фармацевтски техничар (6)
Хигиеничар (6)
Административен асистент (5)
Архитект (5)
ИТ Инженер (5)
Магационер (5)
Машински инженер (5)
Обезбедувач (5)
Персонал за продажба (5)
Агенти за продажба (4)
Административен работник (4)
Заварувач (4)
Кувар/ка (4)
Рецепционер (4)
Шивач/ки (4)
Android Software Developer (3)
Call Centre Representative (3)
PHP DEVELOPER (3)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (3)
Административен референт (3)
Веб дизајнер (3)
Веб програмер (3)
Готвач (3)
Градежен инженер (3)
Градежен техничар (3)
Дистрибутер (3)
Комерцијалист за терен (3)
Маркетинг асистент (3)
Монтер (3)
Проект менаџер (3)
Работник (3)
Референт за продажба (3)
iOS DEVELOPER (2)
Marketing manager (2)
Senior software developer (2)
Web developer (2)
Агроном (2)
Администратор (2)
Анкетар (2)
Бравар (2)
Водоинсталатер (2)
Градежен работник (2)
Графички дизајнер (2)
Електричар (2)
Електро инженер (2)
Инсталатер (2)
Комерцијалист, магационер (2)
Маникир (2)
Маркетинг агент (2)
Маркетинг менаџер (2)
Новинар (2)
Оператор (2)
Општи работници (2)
Персонал (2)
Помошник во кујна (2)
Помошник/чка (2)
Преведувач (2)
Проектант (2)
Промотер (2)
Работник за обезбедување (2)
Раководител (2)
Стоматолог (2)
Технолог (2)
Управувач на машина (2)
Фризер/ка (2)
Чувар (2)
Account Assistant (1)
CALL CENTER AGENTS (1)
Customer Support Specialist fluent in French (1)
Experienced Software Tester (1)
IT Specialist (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Managing Director (1)
MOBILE APPLICATION DEVELOPER – ANDROID (1)
Office Manager (1)
PHP Senior Developer (1)
Regional manager (1)
Sales Manager (1)
SALES SPECIALIST (B2C) (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR AUTOMATION QA ENGINEER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Solution Developer/ Team Lead, M.Sc. (1)
Store Manager (1)
Авто лакер (1)
Автомеханичар (1)
Агент за осигурување (1)
Агент за транспорт (1)
Агенти за истражување на јавното мислење (1)
Адвокатски приправник (1)
Аниматор (1)
Асистент (1)
Асистент на канцеларија (1)
Ветеринарен техничар (1)
Видео Монтажер (1)
Виљушкарист (1)
Водител (1)
Геодетски инженер (1)
Геометар (1)
Гинеколог (1)
Главен сметководител (1)
Деловен секретар (1)
Дерматолог (1)
Домашен помошник (1)
Електро инсталатер (1)
Електро техничар (1)
Електроавтоматичар (1)
Електроничар (1)
Енергетичар (1)
Забен техничар (1)
Застапник за продажба (1)
Земјоделски работници (1)
Инжинер по Заштита при работа (1)
ИТ Менаџер (1)
ИТ систем Инженер (1)
Касиер/ка (1)
Книговодител-Сметководител (1)
Контролор (1)
Координатор (1)
Курир (1)
Лимар (1)
Лице за мониторинг (1)
Личен асистент (1)
Маркетинг специјалист (1)
Машинобравари (1)
Медицински претставник (1)
Менаџер (1)
Менаџер за продажба (1)
Менаџер на сектор (1)
Месар (1)
Механичар (1)
Монтажер (1)
Наставник по Англиски (1)
Неговател/ка (1)
Односи со јавност-PR (1)
Оператор во кол центар на германски јазик (1)
Општ магацински работник (1)
Офицер за продажба (1)
Пекар (1)
Пица мајстор (1)
Претставник за продажба и маркетинг (1)
Работник во производство (1)
Раководител на сметководство (1)
Ревизор (1)
Референт (1)
Секретар (1)
Сервисер (1)
Службеник за логистика (1)
Собар/ka (1)
Соработник (1)
Соработник за Човечки Ресурси (1)
Специјалист за интернет маркетинг и социјални медиуми (1)
Специјалист за кредитирање (1)
Специјалист за финансии (1)
Специјалист за човечки ресурси (1)
Столар (1)
Стоматолошка сестра (1)
Стручен Соработник (1)
Супервизор (1)
Телекомуникациски специјалист (1)
Техничар (1)
Технички персонал (1)
Технички соработник (1)
Транспортер (1)
Туристички работник (1)
Угостителски работници (1)
Унапредувач на продажба (1)
Услужен работник (1)
Фарбар (1)
Физио-терапевт (1)
Физиотерапевтски техничар (1)
Шалтерски работник (1)
Шеф на кујна (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Не биди роб на својата плата! Ако планираш на направиш нешто во светот, мора да започнеш пред да наполниш четириесет, пред периодот на иницијатива да заврши. Направи го сега!
-Robert Cochrane
 
Најпопуларни Огласи
Продавач
ДУ-БО ДД МАРКЕТИ
(9519 прегледи)
Маркетинг агент
СкајНет ТВ
(5869 прегледи)
Административен референт
БАУЕР БГ
(5389 прегледи)
Оператор
илс солутионс
(3487 прегледи)
Општи работници
ЕСИ
(3012 прегледи)
Информатичари и програмери
Програмер
(2317 прегледи)
Менаџер
СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР АД БИТОЛА
(1995 прегледи)
Курир
Брза Пратка
(1805 прегледи)
Општ работник
Камел Солар Д.О.О
(1762 прегледи)
- Нема информација
.
(1723 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 618595
 
Медекс Груп
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Медекс Груп
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Медицина 
Работно Место: Офицер за продажба 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 14/02/2013 
Краен рок за пријавување: 01/03/2013 
Оглас внесен на: 13/02/2013 
Емаил: jobs@healthgrouper.com 
URL: www.healthgrouper.com 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: jobs@healthgrouper.com 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Докажан капацитет за продажба на производи во здравството, во специјалистички ординации и болници (искуство во работа со доктори ќе се смета за предност);
- Да покажете разбирање за производот кој ќе го продавате;
- Да имате постигнато одлични резултати;
- Да поседувате универзитетска диплома во областа на екомонија, маркетинг, менаџмент, медицина
 
Број на прегледи: 5320 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Хелтгрупер Офицер за Продажба

Медекс Груп ДООЕЛ,  приватна консултантска куќа во областа на здравството која управува со меѓународниот проект Хелтгрупер објавува конкурс за работно место  

Офицер за продажба

Вие ќе продавате производ кој ќе им овозможи поголема доверба на пациентите во квалитетот на услугите кој им се нуди во здравствените установи. Ќе помогнете здравствените професионалци да ја подобрат својата работа преку објективна анализа на задоволството од страна на нивните пациенти. Ќе им овозможите на менаџерите да имаат подобра контрола во своите организации. Ќе продавате производ кој ќе помогне да се подобри процесот на лекување во Македонија.

За да ја добиете оваа работа треба да имате  
- Докажан капацитет за продажба на производи во здравството, во специјалистички ординации и болници (искуство во работа со доктори ќе се смета за предност);
- Да покажете разбирање за производот кој ќе го продавате;
- Да имате постигнато одлични резултати;
- Да поседувате универзитетска диплома во областа на екомонија, маркетинг, менаџмент, медицина  

Првите продажби за нашата компанија ги направи нашиот извршен директор.
Затоа ние имаме голем респект за Вашата работа.  

Ние ви нудиме  
- Работа во млада и динамична фирма;
- Можност за унапредување и развој;  
- Можност за одлична заработка;  
- Да сте дел од нешто ново и големо;  

Ние сме млада компанија во развој, и затоа ни требаат само најдобрите помеѓу вас. Ова е вашата вистинска шанса за успех.

Поднесете писмо за мотивација (зошто сметате дека сте вистинскиот кандидат за оваа работа) и CV на jobs@healthgrouper.com. Само најдобрите кандидати ќе бидат тестирани и повикани на интервју.  
Краен рок за пријавување е 1 Март 2013 година до 24ч.  
Ве молиме без телефонски повици.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
716
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 10894

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Земаме кредити за да покриеме трошоци и најавите за повисоки камати не затекнаа, велат граѓаните. Гувернерот Богов вели дека во втората половина на годината ќе има ситуација кога економијата би се соочила со рецесија ако продолжи оваа политичка неизвесност и уште ескалира.
Опозицијата и власта не смеат да си дозволат ривалитет и натаму заборавајќи дека ја сечат гранката врз која седат, а како резултат на тоа државата да западне во банкрот, велат од бизнис заедницата.
Австрискиот амбасадор во Македонија Томас Михаел Бајер вели дека на македонските власти им било кажано дека довербата во погодната инвестициска клима некако се намалува. Како проблеми се наведуваат честите измени на законите.
Економистите велат дека владата ја применува оваа политика на долгорочно задолжување со цел да го префрли товарот на враќање на долговите на некои идни генерации.
Во јавноста се создава впечаток дека Македонија е инвестициски Елдорадо на Балканот. Реалноста, пак, е сосема поинаква. Земјава е на дното на балканската листа за привлекување странски капитал.
Ветувањата на премиерот за разни субвенции, помош, трошоци, за кои се потребни државни пари, а кои не се претходно планирани, се поизвесно водат кон ребаланс на буџетот.
Според податоците на Министерството за финансии, буџетскиот дефицит во првите три месеци од годинава е 102 милиони евра, што е повеќе од една третина од дефицитот предвиден да се направи во целата година.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата