најди работа, najdi rabota, огласи за работа, oglasi za rabota, вработување, vrabotuvanje, baram rabota, барам работа makedonija, jobs macedonia, find job, job search
29/08/2015 12:13:49 | Активни огласи: 633 | Вчерашни: 30 Мобилна верзија | За Нас | Маркетинг | Контакт
Advertisement
| Најави се | Регистрирај се
 
Пребарувај:
Клучен збор
 
Најди работа!
Напредно пребарување »
Регион
прикажи повеќе прикажи повеќе
Индустрија
прикажи повеќе прикажи повеќе
Позиција
- Нема информација (128)
Угостителски работник (37)
Возач (25)
Келнер/ка (23)
Продавач (23)
Готвач (13)
Архитект (12)
Менаџер (12)
Општ работник (9)
Информатичари и програмери (8)
Графички дизајнер (7)
Работник (7)
Сметководител (7)
Комерцијалист (6)
Лекар (6)
Магационер (6)
Општи работници (6)
Хигиеничар (6)
Шанкер/ка (6)
CALL CENTER AGENTS (5)
Агент за продажба и маркетинг (5)
Агенти за продажба (5)
Градежен инженер (5)
Машински инженер (5)
Монтер (5)
Оператор (5)
Практикант (5)
Асистент за продажба (4)
Веб програмер (4)
Доктор/ка (4)
Инженер (4)
Професор по англиски јазик (4)
Работник во производство (4)
Стоматолошка сестра (4)
Фармацевт (4)
PHP DEVELOPER (3)
Административен асистент (3)
Администратор (3)
Директор (3)
Електро техничар (3)
Заварувач (3)
Книговодител-Сметководител (3)
Маркетинг агент (3)
Медицинска сестра (3)
Менаџер за продажба (3)
Персонал за продажба (3)
Претставник за продажба и маркетинг (3)
Проектант (3)
Професор по германски јазик (3)
Рецепционер (3)
Столар (3)
Фарбар (3)
Шивач/ки (3)
.NET DEVELOPER (2)
Customer Support Specialist fluent in French (2)
Interviewer (2)
iOS DEVELOPER (2)
IT Specialist (2)
Medical Sales Representative (2)
Software Developer (2)
Software Tester (2)
Web developer (2)
Анкетар (2)
Водоинсталатер (2)
Дистрибутер (2)
Електро инженер (2)
ИТ Инженер (2)
Контролор (2)
Маркетинг асистент (2)
Маркетинг менаџер (2)
Машинист (2)
Машински инженер / Комерцијалист (2)
Наставник (2)
Неговател/ка (2)
Помошник во кујна (2)
Преведувач (2)
Промотер (2)
Раководител (2)
Ракувач (2)
Референт за продажба (2)
Систем инженер (2)
Специјалист за Квалитет (2)
Техничка секретарка (2)
Технички раководител (2)
Технички секретар (2)
Угостителски работници (2)
Фармацевтски техничар (2)
.Net Software Developer (1)
ADMINISTRATION / INFORMATION SYSTEMS ASSISTANT (1)
Android Software Developer (1)
Copy writer (1)
Experienced Software Tester (1)
FINANCIAL ANALYST (1)
Internship (1)
IT Administrator (1)
Java Developer (1)
Junior Developer (1)
Key Account Manager (1)
Office Assistant (1)
Office Manager (1)
Python Developer (1)
SALES REPRESENTATIVE (1)
SENIOR .NET DEVELOPER (1)
SENIOR HTML5/JAVASCRIPT FRONT-END DEVELOPER (1)
SENIOR JAVA DEVELOPER (1)
Авто лакер (1)
Авто лимар (1)
Агент за недвижности (1)
Агроном (1)
Адвокатски приправник (1)
Административен референт (1)
Алатничар (1)
Аналитичар/Планер (1)
Асистент (1)
Бравар (1)
Вебмастер (1)
Видео Монтажер (1)
Виљушкарист (1)
Водител (1)
Воспитувач (1)
Вулканизер (1)
Геодетски инженер (1)
Гинеколог (1)
Главен сметководител (1)
Градежен техничар (1)
Дадилка/Куќна помошничка (1)
Деловен секретар (1)
Експерт (1)
Електро инсталатер (1)
Забен техничар (1)
Инженери (1)
Инсталатер (1)
Информатичар (1)
Касиер/ка (1)
Комерцијалист за терен (1)
Комерцијалист, магационер (1)
Консултант (1)
Координатор (1)
Кувар/ка (1)
Курир (1)
Лаборант (1)
Лимар (1)
Мајстор (1)
Медицински претставник (1)
Мерчендајзер (1)
Месар (1)
Месар/Касап (1)
Наставник по Англиски (1)
Оптичар (1)
Перач/ка (1)
Персонал (1)
Пица мајстор (1)
Програмер (1)
Продажни асистенти (1)
Проект асистент (1)
Работник за обезбедување (1)
Работнички (1)
Разновидно (1)
Ракувач на градежна машина (1)
Ракувач на градежни машини (1)
Секретар (1)
Сервис Техничар/Инженер (1)
Сервисер (1)
Скараџија (1)
Слаткар (1)
Сменоводител (1)
Снимател (1)
Сообраќаен инженер (1)
Соработник (1)
Специјалист за продажба (1)
Таксист (1)
Текстилни работници (1)
Телефонист (1)
Телефонски оператор (1)
Технолог (1)
Трговец (1)
Управувач на машина (1)
Фризер/ка (1)
Шумарски инженер (1)
прикажи повеќе прикажи повеќе
Рекоа:
Работи како да не ти требаат пари. Љуби како никогаш да не си бил повреден. Танцувај како никој да не гледа.
-Mark Twain
 
Најпопуларни Огласи
CALL CENTER AGENTS
DB Survey International
(25069 прегледи)
Copy writer
МКМАГЕ
(12881 прегледи)
Видео Монтажер
СкајНет ТВ
(12274 прегледи)
Администратор
МКМАГЕ
(9772 прегледи)
Маркетинг агент
СкајНет ТВ
(8736 прегледи)
Водител
СкајНет ТВ
(6198 прегледи)
Сметководител
Брако ДОО
(5404 прегледи)
Продавач
ИЛИ-ЛЕОН
(3469 прегледи)
Продавач
МОНИКА ДОО
(2767 прегледи)
- Нема информација
Пивара Скопје АД
(2169 прегледи)
Skip Navigation LinksНајди Работа » Прегледај оглас


Оглас Бр. 618595
 
Медекс Груп
 
Регион: Скопски,  
Објавен од: Најди Работа,
Објавувач: Медекс Груп
Популарност на компанијата:
  Популарност на компанијата, оценета според гласовите на посетителите на сајтот.
Област: Медицина 
Работно Место: Офицер за продажба 
Број на работни места: 1 
Тип на работно место (постојано времено): Постојано 
Објавен на: 14/02/2013 
Краен рок за пријавување: 01/03/2013 
Оглас внесен на: 13/02/2013 
Емаил: jobs@healthgrouper.com 
URL: www.healthgrouper.com 
Контакт телефон:  
Поштенски Фах:  
Адреса за апликација: jobs@healthgrouper.com 
Назнака (референца) на огласот:  
Договор во месеци:    
Почеток на работен однос:  
Плата:  
Должности: Нема информација,  
Потребни Квалификации: - Докажан капацитет за продажба на производи во здравството, во специјалистички ординации и болници (искуство во работа со доктори ќе се смета за предност);
- Да покажете разбирање за производот кој ќе го продавате;
- Да имате постигнато одлични резултати;
- Да поседувате универзитетска диплома во областа на екомонија, маркетинг, менаџмент, медицина
 
Број на прегледи: 5406 
 
 
 
Аплицирај
 

Целосен оглас:
Хелтгрупер Офицер за Продажба

Медекс Груп ДООЕЛ,  приватна консултантска куќа во областа на здравството која управува со меѓународниот проект Хелтгрупер објавува конкурс за работно место  

Офицер за продажба

Вие ќе продавате производ кој ќе им овозможи поголема доверба на пациентите во квалитетот на услугите кој им се нуди во здравствените установи. Ќе помогнете здравствените професионалци да ја подобрат својата работа преку објективна анализа на задоволството од страна на нивните пациенти. Ќе им овозможите на менаџерите да имаат подобра контрола во своите организации. Ќе продавате производ кој ќе помогне да се подобри процесот на лекување во Македонија.

За да ја добиете оваа работа треба да имате  
- Докажан капацитет за продажба на производи во здравството, во специјалистички ординации и болници (искуство во работа со доктори ќе се смета за предност);
- Да покажете разбирање за производот кој ќе го продавате;
- Да имате постигнато одлични резултати;
- Да поседувате универзитетска диплома во областа на екомонија, маркетинг, менаџмент, медицина  

Првите продажби за нашата компанија ги направи нашиот извршен директор.
Затоа ние имаме голем респект за Вашата работа.  

Ние ви нудиме  
- Работа во млада и динамична фирма;
- Можност за унапредување и развој;  
- Можност за одлична заработка;  
- Да сте дел од нешто ново и големо;  

Ние сме млада компанија во развој, и затоа ни требаат само најдобрите помеѓу вас. Ова е вашата вистинска шанса за успех.

Поднесете писмо за мотивација (зошто сметате дека сте вистинскиот кандидат за оваа работа) и CV на jobs@healthgrouper.com. Само најдобрите кандидати ќе бидат тестирани и повикани на интервју.  
Краен рок за пријавување е 1 Март 2013 година до 24ч.  
Ве молиме без телефонски повици.
 

Аплицирај
 
 
Активни Корисници
344
Линкови
Отворени работни места во ЕУ Мисијата во Република Македонија
Jавни огласи за вработување во Државната служба
Отворени работни позиции во UNDP Македонија
Отворени работни позиции во UNDP Косово
Новиот Дизајн е:Total of voters : 11186

Стории
Младите не пребираат работа, а газдите користат
Дипломците им го јадат лебот на среднистите
— Вечер, 21.03.2013, број 15242
 
Анализа: Има ли формула за решавање на македонската невработеност?
Само инвестиции отвораат работни места
— Капитал, 08.08.2012, број 667/668
 
Што се бара и што се нуди на македонската берза на труд
Информатичарите најдефицитарни, банкарите најплатени
— Капитал, 04.12.2008, број 472
 
Нови трендови на пазарот на труд
Преку Интернет до работно место
— Капитал, 21.02.2008, број 431
 
Иако Македонија е прва по невработеност во регионот
Директори и даскали најбарани на берзата на трудот
— Време, 15.10.2007, број 1198
 
Според анализата на огласите за вработување на порталот "НАЈДИ РАБОТА"
Работниците најбарани, ама ги нема
— Вечер, 11.09.2007, број 13597
RSS Вести

Економија - Радио Слободна Европа / Радио Слобода
Според најновите податоците што ги објави НБРМ, во јуни, бројот на блокирани сметки на граѓаните изнесува 172.339 сметки или за околу 2.330 повеќе од претходниот месец.
Ново задолжување од домашните кредитори. Во пресрет на изборите, економистите очекуваат задолжувањата да станат почести и поголеми.
Сите влади во Македонија, со мали исклучоци, премногу мислеа на четири години, не мислеа на 14, на 30, не дај боже на повеќе, такви не сме доживеале, тие гледаат да ги купат гласовите, наместо да направат нешто за иднината, вели поранешниот заменик министер за економија и пратеник Зоран Витанов во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Задоволни од досегашните постигнати ефекти, од Владата најавуваат влез на дваесет и пет нови странски компании дома. Економистите пак оценуваат дека резултатите не се задоволителни, а влезот на странски капитал е недоволен за да предизвика посериозен развој на стопанството. Според повеќето од нив ефектите се повеќе промотивни за Владата, отколку што има резултати во економијата.
Либерализацијата на пазарот допринесува земјата да не зависи само од една компанија при увозот и продажба на енергенси и со тоа ја гарантира енергетската стабилност.
Странските инвеститори добиваат низа поволности и олеснувања. Неодамна од белгиската фирма Ван Хол рекоа дека од 30 милиони евра инвестиции во земјата, од државата добиле 17 милиони субвенции. Домашните фирми пак добиваат олеснувања ако вработат одредени групи граѓани.
Во Народната банка објаснуваат дека падот на девизните резерви годинава во најголем дел се должи на отплатите на државата кон странство. Раскалашана држава или навистина нема место за паника.
Нелогично е да се очекува понизок економски раст, а повисок буџет, но имајќи ги предвид претстојните политички активности, тоа е сосема нормално очекувано бидејќи досега беше слично однесувањето на македонската влада, вели академик Абдулменаф Беџети во неделното интервју на Радио Слободна Европа.
Власта со сите расположливи средства (пари на граѓаните) бара странски инвестиции, но ефектите се обратно пропорционални од „напорите“ или што би се рекло - многу пари, а малку музика
Секој ден по 2 милиона евра. Од првично планирани 84 милиони задолжувањето со ребалансот ќе изнесува 384 милиони евра. Владата не задолжува за непродуктивни трошоци и за купување гласови , велат познавачите.
Ребалансот на буџетот, со кој се предвидува продлабочување на дупката во државната каса, се носи во екот на летните одмори и во услови кога опозицијата не е во Парламентот.
Бруто/Нето Калкулатор
Бруто Плата
Нето Плата